Advertisement
Spring Championship Gear
SCORES
FRIDAY 05/15
2:00 PM
North Carolina State
12
Fordham
5
Softball
FRIDAY 05/15
3:00 PM
Saint Joseph's
10
Saint Louis
13
Baseball
FRIDAY 05/15
3:00 PM
George Mason
3
Massachusetts
0
Baseball
FRIDAY 05/15
4:00 PM
Davidson
22
Richmond
7
Baseball
SATURDAY 05/16
11:00 AM
Rhode Island
11
La Salle
4
Baseball
SATURDAY 05/16
11:00 AM
Saint Joseph's
8
Saint Louis
13
Baseball
SATURDAY 05/16
11:00 AM
Davidson
4
Richmond
18
Baseball
SATURDAY 05/16
12:00 PM
Dayton
8
Fordham
7
Baseball
SATURDAY 05/16
1:00 PM
St. Bonaventure
2
VCU
7
Baseball
SATURDAY 05/16
1:00 PM
George Mason
4
Massachusetts
10
Baseball
SATURDAY 05/16
4:30 PM
Fordham
8
Binghamton
0
Softball
SATURDAY 05/16
7:00 PM
Fordham
2
James Madison
0
Softball
SUNDAY 05/17
12:00 PM
North Carolina State
2
Fordham
1
Softball
WEDNESDAY 05/20
10:00 AM
Richmond
4
George Washington
1
Baseball
WEDNESDAY 05/20
1:30 PM
Rhode Island
7
Fordham
3
Baseball
WEDNESDAY 05/20
5:00 PM
Davidson
0
VCU
11
Baseball
WEDNESDAY 05/20
8:30 PM
George Washington
11
Fordham
5
Baseball
THURSDAY 05/21
5:00 PM
Rhode Island
2
Richmond
1
Baseball
THURSDAY 05/21
8:30 PM
Saint Louis
3
VCU
14
Baseball
FRIDAY 05/22
10:00 AM
George Washington
7
Richmond
2
Baseball
FRIDAY 05/22
1:30 PM
Davidson
10
Saint Louis
2
Baseball
FRIDAY 05/22
5:00 PM
VCU
8
Rhode Island
2
Baseball
FRIDAY 05/22
8:30 PM
George Washington
1
Davidson
2
Baseball
SATURDAY 05/23
12:30 PM
Rhode Island
4
Davidson
3
Baseball
SATURDAY 05/23
4:00 PM
VCU
5
Rhode Island
3
Baseball
FRIDAY 05/29
7:00 PM
Dallas Baptist
VCU
Baseball
spacer   My Account for spacer
spacer

May 6, 2013

NEWPORT NEWS, Va. –The Atlantic 10 announced Monday the 2013 Rowing All-Conference teams. The teams were nominated by the league's head rowing coaches and selected based on championship finish.

The league honored 20 student-athletes with each competing institution garnering at least one award winner. Rhode Island, as the 2013 champion, and Massachusetts, as the runner-up, led the field with four selections each.

2013 Atlantic 10 Rowing All-Conference

First Team
Molly Chipman, Dayton
Rachael Ross, Duquesne
Anna Kaminski, George Washington
Sarah Pickus, George Washington
Taryn Wilson, Massachusetts
Kendall Bennett, Massachusetts
Anne Mulholland, Rhode Island
Lotte Sherman, Rhode Island
Alice Murray, Rhode Island
Brittany Roth, Saint Joseph’s
Paige O’Sullivan, Temple

Second Team
Maria Deluliis, Duquesne
Kristy Pietrone, Duquesne
Liz Helmer, Fordham
Bethany Grim, George Washington
Emma Brown, La Salle
Michaela Streitfield, Massachusetts
Adrienne Breef-Pilz, Massachusetts
Ari Wakeman, Rhode Island
Joanna Sutor, Temple


Returning Customers
A-10 Network users or returning customers, please login here.
Login/eMail Address


Password




Forgot your Login?
New Customer
Set up a New Customer account for quick and easy online shopping and/or camp & event registration.

With your account you can easily track and manage your orders, update your information and more.
Live Events
LIVE EVENTS
Twitter
TWITTER
Facebook
FACEBOOK
Instagram
INSTAGRAM
Store
STORE